Akıllı Ev Sistemleri - Mervenur Elektrik
0507 608 09 25 info@mervenurelektrik.com

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri Servisi

Bir çok sistem bir arada bulunur ve tüm bu sistemlere tek bir noktadan erişim mümkündür. Ev otomasyonu (Perdeler, ışıklar, gaz/su vanaları, garaj kapısı kontrolleri), Alarm Sistemi (hareket sensörleri, kapı manyetikleri, siren) Kamera Sistemi (iç ve dış mekan görüntü algılayıcılar, ve kayıt cihazları), Ses sistemleri (Ev sinema sistemleri ve diğer ses sistemleri), Ev ısı sistemleri (ısıtma ve soğutma)


Akıllı Ev Otomasyonu tam olarak ürünler arası haberleşme protokolüdür. Tüm cihazları birbirine entegre eder ve her şeyi tek bir noktadan kontrol etme imkanını sizlere sunar. Tüm cihazların birbiriyle haberleşmesi kulağa oldukça hoş geliyor öyle değil mi ? Peki, bu sistemlerin hepsi birbirine girmesi halinde ne olacak diye bir soru aklınıza gelebilir. Hemen aklınıza gelen bu sorunun cevabını verelim, akıllı ev otomasyon sistemleri uluslararası KNX protokolü adı altında toplanmıştır. Daha kolay açıklayacak olursak, evinizin elektrik alt yapısı akıllı ev KNX protokolü standartlarına göre yapılmış ise, akıllı ev KNX destek veren tüm firmalardan destek alabilme imkanınız mevcuttur. Firmalar geçici olsa dahi, KNX Akıllı Ev Sistemi kalıcı bir protokoldür ve dolayısıyla servis desteği konusunda hiçbir zaman en ufak bir aksama yaşamayacaksınızdır. Bu sistemlerin herhangi bir karışıklığa uğramaması adına ekstra güvenlik önlemleri alındığını da bilmenizde fayda olacaktır.


Akıllı Ev ürünleri konusunda geniş bir yelpazemiz bulunmaktadır. Ürünlerimizin tamamı 2 yıl garantilidir ve sürdürülebilir ürün yelpazemiz ile meydana gelebilecek teknik hatalarda anında ekiplerimiz tarafından çözüm üretilerek, sizleri bu konuda mağdur etmemek adına çaba gösterilmektedir. İnterra Touch Panel ve İnterra Imini gibi ürünlerimiz akıllı ev yaşam alanlarınızda kullanılan dokunmatik panel kontrol ekranlarımızdır. Bu ekranlar sayesinde evinizi her daim her noktadan kontrol etme imkanını sizlere sunmuş olmaktayız. Bu nasıl mı oluyor? İOS, WatchOS, Android cihazlarınızdan İnterra Pro uygulamamızı indirerek, Touch Panel ve Imini ürünlerimizden sağlayabileceğiniz tüm kontrollerinizi mobil cihaz ve tabletleriniz üzerinden sağlayabilmeniz mümkündür. İnterra Iswitch, Berker Ts Sensör, Berker R1 Touch Sensör ve Berker B.IQ gibi ürünlerimiz evlerinize farklılık katan anahtar serilerimizdendir, bu ürünlerimizden 2 tanesi dokunmatik yüzeye sahip olup bu anahtarlarımız ile odanıza ekstra termostat koymanıza gerek kalmayacaktır çünkü anılan ürünlerin tamamı termostatlı ürünlerdir ayrıca çok fazla renk materyal çeşitliliğine sahiptirler. Anahtarlar üzerinden akıllı ev odanızın içindeki aydınlatmalarınızı kontrol edebilir, perde-panjurları ayarlayabilir, ısıtma-soğutma sistemlerini ayarlayabilirsiniz. Sadece bu sayılan fonksiyonlar ile sınırlı kalmayarak sizler tarafından talep edilen bir çok fonksiyonu bahsi geçen ürünlerimize tanımlayabilme imkanımız mevcuttur. Bahsettiğimiz ürünler haricinde standart ama alışılagelmiş estetik ve kombinasyon açısından iyi seviyede olan anahtar priz akıllı ev ürünlerimizi de incelemenizi sizlere tavsiye ederiz.


Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri her projeye uygulanabilir sistemler olup, sistemin adı her ne kadar “ akıllı ev ” olsa dahi bina, villa, ofis, otel, tekne gibi otomasyon sistemleri projesinde de uygulanma olanağına sahiptir. Evinizde kontrol edebildiğiniz tüm sistemleri yat, ofis, otel, tekne gibi mekanlarda da kullanabilirsiniz. Son zamanlar da özellikle ofis ve otel projelerinde bu çözümlerin tamamı kullanılmaktadır. Bu sayede ticari binalar ciddi bir enerji verimliliği sağlamıştır ve bu enerji verimliliğinin yanı sıra ciddi bir fatura tasarrufu da peşinde gelmiştir.