Diafon Sistemleri - Mervenur Elektrik
0507 608 09 25 info@mervenurelektrik.com

Diafon Sistemleri

Diafon Sistemleri

Diafon Arıza Servisi

Görüntülü Diafon Site, Apartman, villa ve iş yerinizde kapınıza gelen ziyaretçileri görmek ve sesli iletişim kurmak için kullanabileceğiniz bir sistem interkom (görüntülü diafon) sistemdir. Kapınıza gelen kişilerle yüz yüze gelmeden irtibat kurabilirsiniz. Tehlike arz etmeyen durumlarda dış kapıyı açabilmek için sistemin kendi bünyesinde kapıyı açan butonda bulunmaktadır. Sistem aynı zamanda ev sahibinin olmadığı durumlarda kapınıza gelen ziyaretçileri hafıza ünitesi ile kayıt altına alabilir, daha sonra kayıtlar izlenerek gelen kişileri görebilirler. Bunun yanında istenildiğinde görüntülü diafon aynı zamanda akıllı ev sistemi olarak da kullanılabilir.

Görüntülü kapı telefonu diğer bir tabirle görüntülü diafon kurulumlarında, kablo yapısı ve kullanılan kablonun kalitesi uzun vadede sorunsuz işleyiş için vazgeçilmezdir. Mevcut standart zil sisteminizde veya sadece sesli konuşma özelliğine sahip zil sisteminizde kullanılan kablolar görüntülü bir zil sisteminde kullanılabilir, ancak sağlıklı bir işleyiş için görüntü taşıyıcı bir coaxiel kablo tesisatının bulunması gereklidir. Bazı durumlarda yetersiz bilgi sahibi kişilerin kurulum yapması sonucunda, standart zil kablosu üzerinden görüntü nakli yapılmakta ve sonucunda görüntü kalitesinin bozuk olması, görüntüde parazitlerin oluşması gibi durumlar oluşabilmektedir. Eski kullandığınız zil sisteminizin kablo yapısı eski, kopuk, bozuk olmadığı sürece görüntülü zil sistemlerinin zil tesisatında kullanılabilir. Ancak her ne olursa olsun görüntü taşıyıcı bir kablo tesisatının bulunması gereklidir.

Kablo tesisatı döşenmesi işlemleri, sıva altından yapılabileceği gibi, sıva üzerinden kablo kanalı döşenmesi sureti ile de yapılabilir. Dijit Teknoloji, bu konularla ilgili gerekli bilgilendirmeler gerekli keşif işlemlerinin yapılmasından sonra detaylı bir şekilde kullanıcıya verilir.